عرضه انواع قوطی و پروفیل با کیفیت عالی و قیمت مناسب

قوطی و پروفیل

عرضه انواع قوطی و پروفیل با کیفیت عالی و قیمت مناسب

قوطی و پروفیل در ظاهر بسیار ساده ‌ای به بازار عرضه می ‌شود اما نقش قابل توجهی در ساخت و ساز دارد. از طرفی بخش قابل توجهی از هزینه ساخت و ساز به این نوع اقلام اختصاص داده می شود. در حال حاضر قیمت پروفیل در بازار به شکل مداوم در حال تغییر است. البته این مسئله بر روی سایر قیمت ‌ها از جمله قیمت مسکن و خودروسازی تاثیر مستقیم دارد.

آهن ملت

قوطی و پروفیل

خرید قوطی و پروفیل با قیمت مناسب چگونه ممکن می شود؟

برای این که هزینه سازه بهینه سازی شود، باید چندین فاکتور مهم را در مورد ساخت و ساز در نظر گرفت. میزان مصرف قوطی و پروفیل در درب و پنجره، چارچوب، ساخت و ساز، نرده های فلزی و غیره می تواند هزینه ساخت و ساز را به مراتب افزایش دهد. برای این که بتوانید قیمت سازه های تولیدی را کنترل کنید، باید مکان معتبر و مناسبی را برای خرید انواع قوطی و پروفیل انتخاب کنید. مکان های معتبر و مطمئن پروفیل های مناسب و مستحکم در اختیار شما قرار می دهند. ضمن اینکه این اقلام با قیمت مناسب و بهینه نیز به شما عرضه می شود.

انواع قوطی و پروفیل

کاربرد قوطی و پروفیل

جنس قوطی و پروفیل آهنی است. بنابراین قیمت آهن این اقلام را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. زمانی که تصمیم به خرید قوطی و پروفیل می گیریم، باید این نکته مهم را مد نظر قرار دهیم که این اقلام به شکل بندیل بسته بندی و آماده سازی می شوند. وزن هر بندیل نیز معادل یک تا دو تن می باشد.

قوطی و پروفیل در مقایسه با تیرآهن، میلگرد و ورق آهن از ثبات قیمت بیشتری برخوردار هستند. هر چند که این اقلام نیز تحت تاثیر قیمت آهن قرار می گیرند. کشور چین از جمله بزرگترین تولید کننده های سنگ آهن می باشد که این مسئله در قیمت قوطی و پروفیل نیز تاثیر قابل توجهی دارد.

انواع پروفیل

قوطی و پروفیل از جمله اقلامی هستند که در بخش مقاوم سازی و استحکام بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع این پروفایل ها با اشکال متفاوت و سطوح مقطع ثابت عرضه می شود. تنوع و استحکام آن ها باعث شده که در صنایع مختلف به کار گرفته شوند. نحوه عرضه آن ها نیز به دو شکل تو خالی و پررنگ انجام می شود.

  • تیر یک پروفیل با شکلی معادل H می باشد که معمولاً در ساختمان هایی با سازه فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • میلگردها نمونه ای دیگر از پروفیل های آج دار با سطح مقطع توپر هستند. برای سازه های اسکلت بتنی از میلگرد کمک گرفته می شود.
  • پروفیل های قوطی نیز از برش های مربعی و مستطیلی توخالی تشکیل شده اند.
  • پروفیل ها می توانند در قطرهای مختلف و به شکل لوله با طرح دایره تو خالی عرضه شوند.
  • پروفیل های U شکل را به عنوان پروفیل ناودانی معرفی می کنند.
  • پروفیل نبشی نیز نمونه ای از پروفیلی است که دو ضلع آن به شکل عمود بر هم طراحی شده اند.

کاربرد قوطی و پروفیل در ساخت و سازهای مختلف

قوطی و پروفیل کاربردهای زیادی در ساختمان سازی، راه سازی و صنعت دارند. بیشترین کاربرد این پروفیل ها مربوط به ساخت و ساز درب و پنجره های فلزی می باشد. به عنوان مثال این قوطی ها با توجه به ابعاد مربعی و مستطیلی که دارند، می توانند گزینه مناسبی برای ساخت در و پنجره، نرده فلزی، راه پله و غیره باشند. البته اگر قوطی و پروفیل از سایز به مراتب بزرگتری در مقطع برخوردار باشد، برای سازه ها و ستون های فولادی نیز کاربرد دارد.

معرفی انواع قوطی و پروفیل

انواع قوطی و پروفیل بر مبنای سایز، طول، ضخامت و متریال تقسیم بندی می شوند. اگر چه تقسیم بندی قوطی های پروفیل بر مبنای پارامترهای مختلف انجام می شود اما ضخامت در این میان نقش تعیین کننده در کاربرد قوطی های پروفیل دارد. بنابراین این پارامتر به عنوان یک نکته مهم در تقسیم بندی انواع پروفیل و قوطی مد نظر قرار می‌گیرد. اگر سایز انتخابی شما برای استفاده از پروفیل مناسب نباشد، متحمل ضررهای زیادی خواهید شد.

قوطی و پروفیل از ضخامت نیم میلی متر به بالا عرضه می شوند. ضخامت حدود نیم میلی متر برای ساخت مبلمان، میز و صندلی گزینه بسیار مناسبی است.

ضخامت هایی معادل ۲ تا ۳ میلی متر نیز در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. برای صنعت خودرو سازی نیز سایز ۴ سانتی متر به بالا گزینه بسیار مناسبی است.

پروفیل قوطی مربع از ابعاد معادل 10*10 تا 500*500 میلی متر متفاوت است. کمترین سایزی که برای آن در نظر گرفته می شود، معادل یک سانتی متر و بیشترین سایز تخمینی آن نیز برابر با ۱۵۰ سانتی متر می باشد. برخی از پروفیل های قوطی به شکل مستطیل عرضه می شوند. کوچک ترین عرض تعریف شده برای این پروفیل ها معادل ۴۰ میلی متر و کوچک ترین طول در نظر گرفته شده برای آن ها برابر با ۱۰۰ میلی متر می باشد.

بیشترین عرض تعریف شده برای آن ها ۱۳۵ میلی متر و بیشتر طول تعریف شده برای آن ها معادل ۳۰۰ میلی متر است. ضخامت تعریفی برای این طول و عرض نیز بین 5.2 تا 8 میلی متر در نظر گرفته می شود.

نکات مهم برای خرید پروفیل

پیش از خرید قوطی و پروفیل باید چندین نکته مهم را مدنظر قرار دهید. اول اینکه مکان مناسبی را برای خرید پروفیل انتخاب کنید. خرید از یک فروشگاه معتبر می تواند کالایی مناسب با کیفیت اورجینال و قیمت بهینه در اختیار شما قرار دهد. دوم اینکه قیمت پروفیل های عرضه شده در فروشگاه ها و شرکت های مختلف را با هم مقایسه کنید و ویژگی های مختلف آن را بسنجید.

عرضه انواع قوطی و پروفیل با کیفیت عالی و قیمت مناسب

انواع قوطی و پروفیل

سوم اینکه سایز و ضخامت مناسبی را برای خرید پروفیل انتخاب کنید. این سایز و ضخامت با توجه به نوع ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که پروفیل ها علاوه بر جنس آهنی می توانند در متریال دیگری همچون فولاد، آلومینیوم، کامپوزیت و … نیز عرضه شوند. هر کدام از این پروفیل ها برای موارد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند و با قیمت متفاوتی نیز عرضه می شوند.

farzad
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.