قیمت هر شاخه میلگرد چقدر است؟

قیمت میلگرد

قیمت-هر-شاخه-میلگرد-چقدر-است؟

به طور معمول قیمت هر شاخه میلگرد براساس وزن آن محاسبه میشود. وزن آن نشان دهنده اصلی یا تقلبی بودن آن میباشد. برای تولید میلگردهای استاندارد جدول وزنی تعریف شده است که سازندگان موظف به تولید میلگردهای استاندارد مطابق با این جداول وزنی هستند.

جداول وزنی از پیش تعریف شده شامل جدول اشتال ، جدول وزنی کارخانه تولید کننده ، جدول استاندارد و فرمول هایی برای محاسبه وزن هر شاخه میلگرد.

برای محاسبه هر شاخه میلگرد میتوانید با استفاده از جداول ذکر شده وزن هر متر از آن را به دست آورید و سپس در طول میلگرد ضرب کنید تا وزن نهایی هر شاخه میلگرد بدست آید. سپس میتوانید وزن نهایی را در قیمت هر متر ضرب کنید تا قیمت نهایی یک شاخه از آن بدست آید.

 به دلیل اهمیت استفاده از میلگرد در پروژهای عمرانی به جهت افزایش مقاومت بتن و جلوگیری از ترک خوردگی آن در هنگام تحمل وزن ساختمان یا حتی در هنگام زلزله به همین دلیل برای همه ی پروژه های عمرانی و ساخت و ساز قیمت میلگردها بسیار مهم میباشد زیرا تاثیر بسزایی بر هزینه نهایی پروژه خواهد گذاشت.

میلگرد

بسته بندی میلگرد

روش متداول برای بسته بندی میلگرد بندیل میباشد. هر بندیل شامل تعدادی میلگرد میباشد که در یک دسته قرار میدهند و با تسمه های فلزی و یا پلاستیکی میپیچند.

بسته بندی این محصول و تعداد میلگرد ها در هر بندیل بستگی به کارخانه تولید کننده دارد، وزن هر بندیل بین دو تا پنج و نیم تن میباشد. بسته بندی میلگردها به دو صورت کلاف و شاخه ای انجام میپذیرد.

به طور کلی میلگرد ها به سه نوع نرم ، نیمه سخت و سخت تقسیم بندی میشوند. میلگردهای فولاد نرم و یا نیمه سخت به دو صورت شاخه ای و یا کلاف بسته بندی میشوند اما نوع سخت فقط به صورت شاخه ای بسته بندی میشود.

با توجه به اینکه واحد خرید این محصول به صورت شاخه ای میباشد اما قیمت نهایی آن براساس وزن محاسبه میشود. هنگام بسته بندی این محصول دو عدد پلاک بر روی بندیل قرار میگیرد که شامل اطلاعات زیر میباشد:

نوع میلگرد

شماره بسته

قطر میلگرد

وزن بسته

نشان کنترل کیفیت کارخانه تولید کننده

نام کارخانه سازنده

نشان استاندارد

آرم کارخانه ، نوع آج ، روش تولید

وزن هر بندیل میلگرد

نمیتوان بصورت دقیق وزن هر بندیل را تعیین کرد زیرا وزن هر بندیل بستگی به کارخانه تولید کننده دارد. زیرا متراژ و طول میلگردهای تولید شده متفاوت میباشد که بر وزن آن تاثیر میگذارد.

اما بطور کلی وزن هر بندیل بین دو تا پنج تن میباشد. بطور مثال وزن بندیل کارخانه بافق یزد ، قزوین و نیشابور بطور میانگین بین دو تا دو و نیم تن میباشد.

تعداد شاخه های میلگرد در هر بندیل

همانطور که وزن هر بندیل متفاوت میباشد ، تعداد هر میلگرد در هر بندیل نیز متفاوت میباشد. تعداد میلگرد در هر بندیل نیز به کارخانه تولید کننده آن بستگی دارد.

برای بدست آوردن تعداد میلگرد در هر بندیل باید وزن کلی بندیل را بر وزن یک شاخه از آن میلگرد تقسیم کرد تا تعداد میلگرد در هر بندیل را بدست آورد.

به طور مثال اگر بخواهید تعداد شاخه های میلگرد شانزده اصفهان در هر بندیل را بدست آورید میتوانید وزن هر بندیل که چهارهزاروهفتصد کیلوگرم میباشد را بر وزن یک شاخه که نوزده کیلوگرم میباشد تقسیم کنید که به عددی حدود دویست و چهل و هفت شاخه میرسید که معادل تعداد شاخه های میلگرد در هر دسته میباشد.

میلگرد

نحوه نگهداری از میلگرد

پس از اطمینان از اصل بودن محصول و تخلیه بار باید آن را در محلی نگهداری کنید که دارای شرایط زیر باشد:

با توجه به اینکه این محصول در مجاورت رطوبت دچار زنگ زدگی خواهد شد بنابراین محل نگهداری آن باید عاری از هرگونه رطوبت باشد.

حتی الامکان سعی کنید روی میلگردها را با برزنت بپوشانید تا از زنگ زدگی آن جلوگیری شود.

در صورتی که با موادی مانند ضدزنگ، یا انواع روغن برخورد داشته باشد باید آن را پاک کنید.

میلگردها را در محلی نگهداری کنید که از هرگونه ضربه به دور باشد.

رعایت نکات ایمنی هنگام بارگیری و تخلیه بار و همچنین در زمان برش و خم کاری الزامی میباشد.

برای اطلاع از قیمت انواع میلگرد ، قیمت تیرآهن ، قیمت پروفیل ، قیمت لوله ، قیمت نبشی ، قیمت ورق ، قیمت سپری ، قیمت ناودانی و دیگر آهن آلات میتوانید به سایت آهن ملت مراجعه نمایید و یا با کارشناسان فروش در تماس باشید. 

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *