قیمت ورق ST52

قیمت ورق ST52

قیمت ورق ST52 در لیست محصولات زیر موجود می باشد.
قیمت ورق ST52 با تغییر ضخامت ورق آلیاژی تغییر می کند.

در فروشگاه اینترنتی آهن ملت می توانید قیمت ورق ST52 و نمودار نوسانات قیمت این ورق را مشاهده کنید. در خرید ورق ST52 باید به استاندارد بودن آن توجه کنید. ورق هایی که بالای 50 میلیمتر ضخامت دارند نیاز به تست UT دارند.

ورق ST52
ورق های آهن در صنایع با آلیاژ های گوناگون تولید و عرضه می گردد.
این ورق ها از انواع فولاد و آهنی جهت ساخت استراکچر های صنعتی کاربرد دارد.

این ورق ها در دسته ورق های سیاه فولادی کربن استیل قرار می گرد. این ورق ها با دارا بودن خواص مکانیکی بالا نسبت به دیگر ورق های سیاه فولادی در دسته ی ورق های محبوب جهت ساخت سازه های فلزی که میاز به مقاومت بالاتری در استراکچر های صنعتی دارد، را دارا است.

آلیاژ ST52 که در ساخت ورق های سیاه فولادی ST52 بکار می رود، می بایست دارای عناصر مهم و کلیدی کربن، منگنز، و سیلیسیوم باشد. عناصر مخرب در بافت ورق ST52 عناصر گوگرد و فسفر می باشد. اید دقت شود در هنگام آلیاژ ریزی ورق های ST52عناصر گوگرد، فسفر از ۰٫۰۴ فراتر نرود ( در صورتی که این عناصر از حجم مجاز بالاتر رود)، فولاد شکننده و بی کیفیت می گردد.

این ورق فولادی در صنایع فلزی کاربرد های بسیار دارد. این ورق ها تقریبا در همه ی صنایع بکار گرفته می شود. از ساخت قطعات خودرو و قطعه سازی های صنعتی گرفته تا ساخت استراکچر های پالایشگاهی و نیروگاهی، ساخت اسکلت های ساختمان های بلند مرتبه، ساخت سازه های راه سازی پل های فلزی کلاسیک، پل های فلزی معلق، ساخت ماشین آلات راه سازی و صنعتی و … که در پایین تر به مصارف این نوع ورق ها در ضخامت های مختلف و در صنایع مختلف اشاره خواهیم نمود.

ورق فولادی آلیاژی ST52 پس از ورق سیاه فولادی ST37 پرکاربرد ترین ورق فولادی کربن استیل در جهان است.

از مهمترین دلایل محبوبیت (ورق ST52 ) توان بالا در تسلیم و خواص مکانیکی بالاتر نسبت به دیگر کربن استیل های پر مصرف می باشد. این ورق ها دارای خواص بالای مکانیکی در سازه های فلزی می باشد. توان مکانیکی ورق ST52 می باست معادل با ۳۵۵MP بر اینچ مکعب باشد. فولاد ST52 و متعاقب آن ورق های ST52 در دسته فولاد های بکار رفته در دمای محیط قرار گرفته و از این فولاد در ساخت سازه های در تماس با حرارت بالاتر از ۳۰۰ درجه سانتی گراد نمیشود استفاده کرد.

ورق ST52 در دماهای بالاتر از ۳۰۰ درجه سانتی گراد تدریجا خواص مکانیکی خود را از دست می دهد که اصطلاحا در علم فولاد به آن تسلیم می گویند.
ورق ST52 به علت کاربرد فراوان در صنایع مادر و بالا دستی جزو ورق های ساختاری و زیربنایی می باشد.
ورق ST52 از انواع ورق های سیاه می باشد که به دلیل اضافه شدن عناصر سیلسیوم و منگنز نسبت به سایر ورق های آلیاژی در برابر پیچش و خمش مقاوم می باشد.

ورق ST52 دارای خاصیت ارتجاعی و تحمل وزن می باشد. خاصیت ارتجاعی ورق ST52 به دلیل داشتن عنصر منگنز می باشد. ورق ST52 دارای 0.2 درصد کربن و 0.55 درصد سیلسیوم و 1.6 درصد منگنز می باشد.

مصارف ورق های ST52 در ضخامت های پایین

ورق های ST52 در ضخامت های کمتر از ۵ میلی متر معمولا در صنایع برای اخت قطعات گوناگون صنعتی و ساخت قطعات دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی بکار گرفته می شود.


از ورق های ضخامت پایین ST52 جهت ساخت قطعات خودرو، جهت ساخت قطعات لوازم خانگی همچون ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر، جارو برقی و … استفاده می شود.

مصارف این ورق ها در ضخامت پایین به این گونه است که این ورق ها با توجه به بالا بودن مقاومت کششی خود در سازه می تواند در ساخت قطعات کوچک جهت سازه ها و ماشین آلات این چنینی بکار گمارده شود، مثلا پوسته ی آرمیچر های صنعتی که لوازم خانگی همچون ماشین ظرف شویی یا لباسشویی را ساپورت می کند، از این ورق ها ساخته می شود.

این ورق ها برای ساخت قطعاتی همچون الکتروموتور های کوچک، متوسط و بزرگ و دیگر قطعات از جمله قطعات خودرو بسیار پر کاربرد بوده، به گونه ای که این ورق ها در ضخامت های کمتر از ۵ میل معمولا مورد مصرف قطعه سازان گرامی برای ساخت قطعات خودرو بکار گمارده می شود.

مصارف ورق های ST52 در ضخامت های میانی

این ورق ها در ضخامت های میانی بسیار پر مصرف بوده و معمولا این ورق ها در ضخامت های میانی مورد کاربرد اکثر صنایع فلزی و ساخت سازه های فلزی قرار می گیرد. این ورق ها می تواند از ضخامت های ۶ میلی متر تا ۵۰ میلی متر جهت ساخت کلیه استراکچر ها و سازه ها مورد استفاده قرار گیرند، برای مثال از این نوع ورق های فولادی در ضخامت های ۸ الی ۲۵ میلی متر برای ساخت سوله ها و اسکلت های ساختمان ها مورد کاربرد قرار می گیرد. 

ورق های ST52 آهنی به صورت کویل نیز در صنایع گوناگون، صنایعی مانند ساخت لوله  های فولادی نیز بکار گرفته می شود. از این ورق ها در این ضخامت های مذکور برای ساخت سازه ها و استراکچر های پالایشگاهی و نیروگاهی، برای ساخت سازه های دریایی و سازه های صنعتی خاص استفاده می شود.

مصارف ورق های ST52 در ضخامت های بالا

این ورق ها در ضخامت های بالا همچون ضخامت های دیگر پرکاربرد بوده و در این ضخامت ها این ورق ها مورد کاربرد صنایع قطعه سازی صنعتی قرار می گیرد، مثلا ورق های ST52 در ضخامت های بیش از ۶۰ میلی متر می تواند به صورت پولک برش خورده و برای ساخت فلنج های صنعتی برای خطوط انتقال لوله بکار گرفته شود. این ورق ها در ضخامت های بالا معمولا به صورت استوانه برش خورده و از استوانه ها قطعات گوناگون صنعتی همچون چرخ دنده ها و موارد دیگر تولید می گردد.

قیمت ورق اس تی 52

قیمت ورق اس تی 52 با توجه به کارخانه تولید کننده و ضخامت آن متغیر می باشد. در سایت آهن ملت می توانید قیمت ورق اس تی 52 به همراه کارخانه های تولید کننده از جمله کارخانه فولادمبارکه اصفهان، فولاد اکسین خوزستان و تولید کننده های خارجی از جمله اکراین را مشاهده کنید.

ترکیب شیمیایی فولاد st52

ترکیب شیمیایی فولاد st52 شامل عناصر سیلسیوم، کربن و منگنز می باشد که کربن 2 درصد، سیلسیوم 0.55 درصد و منگنز 1.6 درصد ورق ST52 را تشکیل می دهد. که وجود منگنز در ورق ST52 به آن خاصیت ارتجاعی می بخشد.

کاربرد ورق st52

کاربرد ورق st52 در صنایع مادر و بالا دستی به طور گسترده باعث شده است که ورق ST52 با نام ورق ساختاری و زیربنایی شناخته شود. از دیگر کاربرد های ورقst52 می توان به استفاده در صنایع ساختمان سازی و سوله، صنایع پتروشیمی، تانکرسازی، خودروسازی و صنایع سد سازی را نام برد.

پولکی ورق ST52
از ورق های ST52 در صنعت پولکی هایی به سایز ها و ضخامت های گوناگون بریده شده تا در فرآیند ماشین کاری تبدیل به قطعات خاص صنعتی برای مصرفی صنعتی گردد.
یکی از مصارف پولکی هایی که از ورق های ST52 به روش برش های cnc یا برش های لنس پرگار، واتر جت، لیزر و …. برش می خورد، می تواند جهت کاربرد های گوناگون صنعتی که در ادامه ی این مطلب به آن اشاره می کنیم، قرار گیرد.

از پولکی های ST52 برای درپوش ها و دریچه های فشار بالای صنعتی بر روی مخازن تحت فشار گاز استفاده می گردد. از دیگر مصارف این پولکی هایی که از ورق های ST52 برش می خورد، ساخت رینگ هایی است که از این رینگ ها برای ساخت فلنج های صنعتی جهت اتصال لوله های خطوط انتقال آب و گاز کاربرد های فراوان دارد. در کل از ورق های ST52 پولکی و رینگ های گوناگونی برش خورده و پس از فرآیند ماشین کاری می تواند در موارد مذکور مورد استفاده و کاربرد قرار گیرد.

قیمت قیمت ورق ST52
تاریخ آخرین بروزرسانی : 1 ماه پیش روز پیش
نام نوع سایز محل بارگیری تولید کننده قیمت عملیات بیشتر
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان شیت ضخامت 15 قیمت ورق ST52 15 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان شیت ضخامت 12 قیمت ورق ST52 12 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان شیت ضخامت 10 قیمت ورق ST52 10 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان شیت ضخامت 8 قیمت ورق ST52 8 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان شیت ضخامت 6 قیمت ورق ST52 6 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان شیت ضخامت 5 قیمت ورق ST52 5 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان شیت ضخامت 4 قیمت ورق ST52 4 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان شیت ضخامت 3 قیمت ورق ST52 3 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان رول ضخامت 15 قیمت ورق ST52 15 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان رول ضخامت 12 قیمت ورق ST52 12 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان رول ضخامت 10 قیمت ورق ST52 10 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان رول ضخامت 8 قیمت ورق ST52 8 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان رول ضخامت 6 قیمت ورق ST52 6 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان رول ضخامت 5 قیمت ورق ST52 5 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان رول ضخامت 4 قیمت ورق ST52 3 فولاد مبارکه اصفهان 0 تومان
قیمت ورق ST52 اکسین اهواز ضخامت 40 قیمت ورق ST52 40 اکسین اهواز 0 تومان
قیمت ورق ST52 اکسین اهواز ضخامت 35 قیمت ورق ST52 35 اکسین اهواز 0 تومان
قیمت ورق ST52 اکسین اهواز ضخامت 30 قیمت ورق ST52 30 اکسین اهواز 0 تومان
قیمت ورق ST52 اکسین اهواز ضخامت 25 قیمت ورق ST52 25 اکسین اهواز 0 تومان
قیمت ورق ST52 اکسین اهواز ضخامت 20 قیمت ورق ST52 20 اکسین اهواز 0 تومان
قیمت ورق ST52 اکسین اهواز ضخامت 15 قیمت ورق ST52 15 اکسین اهواز 0 تومان
قیمت ورق ST52 اکسین اهواز ضخامت 12 قیمت ورق ST52 12 اکسین اهواز 0 تومان
قیمت ورق ST52 اکسین اهواز ضخامت 10 قیمت ورق ST52 10 اکسین اهواز 0 تومان